איטום הגג כל השיטות כל השאלות!

איטום הגג כל השיטות כל השאלות!

בס"ד

חורף גשום בדרך כלל הוא אהוב על החקלאים ועל החזאים למיניהם. אך לדיירי קומות אחרונות או לבעלי בתים פרטיים הגשם הראשון עלול להביא איתו דאגות חדשות. הגשם הראשון יכול להפתיע את דיירי הקומות העליונות בדליפות ורטיבות בגגות אובקירות הבית . כל מי שלא טיפל בגג בחודשי הקיץ יכול לקבל הפתעות לא נעימות בכלל בחודשי החורף. לפעמים הנזקים כה גדולים שיכולים אפילו לגרום לקצרים במוצרי חשמל למיניהם ואף לדליפות והצפות בתוך הבית. כיצד אפשר להימנע מהפתעות לא צפויות שכאלו?

ראשית כל צריך לזכור כי יש לטפל בגג דווקא בחודשי הקיץ ולא רק בגלל המחיר הנמוך שנקבל אלא גם כי הרבה יותר קל לאטום את הגג בחודשי הקיץ מאשר בימי החורף ימים גשומים אינם יכולים לשמש כימי עבודה בכל הקשור לאיטום הגג.

ישנם כמה שיטות לאטום את הגג ולכל שיטה יש את היתרונות ואת החסרונות שלה

איטום ביריעות ביטומניות
איטום ביריעות ביטומניות

שיטת איטום הגג באמצעות זפת

שיטה זו הינה השיטה הישנה והמוכרת שיטה זו מתבססת על מריחת שכבת זפת רותחת על הגג הזפת מונעת חדירת מים אל תוך המבנה. היעילות בשיטה זו שהיא מהירה עד מאוד אפשרי ביום אחד לאטום את כל הגג אך מצד שני יש צורך לחזור על הפעולה הזו כל תקופה מסוימת ולפעמים כמעט כל שנה בנוסף לאחר מריחת הזפת יש למרוח על הגג שכבה של סיד כדי להגן על הזפת מפני השמש בימי הקיץ וכדי שפנים הבית לא יהיה חם מדי בקיץ .  חשוב לזכור כי ישנם מצבים בהם הזפת לא יוכל לעזור באיטום אם לדוגמא ישנם סדקים גדולים הזפת לא יכול לגשר על סדקים אלו ויש צורך לתקן את הסדקים לפני מריחת שכבת הזפת. שיטה זו כבר אינה נהוגה כל כך היום ומשתמשים בה כדי לערוך תיקונים בגגות שכבר יש עליהם זפת או חידוש של גגות מרוחות בזפת.

שיטת איטום באמצעות יריעות ביטומניות

שיטה זו הינה שיטה חדשה יותר הקיימת כבר מספר שנים בענף האיטום שיטה זו מתבצעת על ידי הנחה של יריעות בעובי של 4-5 מ"מ והלחמתן בעזרת חום ואש החסרונות בשיטה זו שזמן העבודה ארוך בהרבה לעומת זפת בייחוד שיש בהם הרבה דודי שמש שאז יש צורך לפרק את כל הדוודים להניח יריעות ביטומניות ולאחר מכן להרכיב את הדוודים בחזרה  כמנו כן העלות יקרה יותר אך מצד שני שיטה זו בטוחה לטווח ארוך בהרבה יותר ובדרך כלל לאחר ביצוע של עבודת איטום באמצעות יריעות ביטומניות מקבלים אחריות לעשר שנים.

שיטת איטום באמצעות חומרים אקרילים

ישנם היום חומרים מסוג אקרילי שאוטמים את הגג על ידי מריחת החומר על שטח פני הגג שיטה זו בדרך כלל מתאימה לגגות מרוצפים או למרפסות שבהם יש ריצוף היתרונות של שיטה זו היא שניתן למרוח חומר שקוף וכך לא מכסים את פני השטח בחומר צבוע אך מצד שני יש לחזור על הפעולה הזו כל כמה שנים.איטום באמצעות יריעות ביטומיניות

בכדי לדעת איזה שיטה הכי מתאימה לגג יש צורך להתייעץ עם איש מקצוע מהימן חשוב לשים לב לא בכל מקום ניתן לקיים את שלושת השיטות ישנם מצבים שבהם אי אפשר לעשות יריעות ביטומניות או להיפך אי אפשר לעשות זיפות חשיבות רבה ניתנת לחומר הכבר קיים על פני הגג ולפי זה ניתן להתמודד עם האיטום החדש שרוצים לעשות.

בכל מקרה, זה לא משנה איזו שיטה בחרתם לאטום את הגג שלכם החשוב הוא למצוא אנשי מקצוע מהימנים שיוכלו להעניק לכם עבודה טובה ומחיר הוגן עבור איטום הגג שלכם.

חבתרנו מתמחה כבר שנים רבות בתחום איטום גגות ומעניקה פתרונות מגוונים לשלל בעיות האיטום בנוסף  לשירות האדיב והיחס האישי החם.

תוכלו לבקר באתרנו גגותאיטום.com ולקבל ייעוץ חינם לגבי איטום הגג שלכם.

 

דן פלד